Thor: God of Thunder Reborn

2019. január 25., péntek

A mennydörgés istene visszatért és kirobbanó formában van. 

Jason Aaron napjaink egyik legtehetségesebb képregényírója. 2001 óta tartó pályafutása során olyan címeken dolgozott, mint a Ghost Rider, Wolverine, és a Punisher Max. Saját kreálmányai közé tartoznak a Men of Wrath és a Scalped című krimi képregények. 

A 2012-ben útnak indított God of Thunder című sorozatával hamar belopta magát a Thor rajongók szívébe. Az Original Sin eseményei után kezdődő Mighty Thor viszont meglehetősen megosztotta a közönséget. Miután Thor elvesztette hatalmát a pöröly felett, az olyasvalakit talált méltónak, akire senki sem számított: Jane Fostert. Így lett egycsapásra a vihar istenéből istennő. A konzervatívabb olvasók közül sokan felhagytak a képregények vásárlásával, míg a nyitottabbak kifejezetten elismerően nyilatkoztak Lady Thor kalandjairól, akinek az isteni teendők mellett a földi élet egyik legnagyobb ellenségével is meg kellett küzdenie: a rákkal. Az Unworthy Thor című minisorozatban azt is megtudhattuk, hogyan próbálta Odin fia visszaszerezni méltóságát, most pedig, hogy Jane Foster kalandjai véget értek, Thor végre visszabújt a saját bőrébe a Marvel: Fresh Start kezdetével. 

Miután a Mjölnir elpusztult azzal, hogy belerepült a napba, Thornak új fegyverre van szüksége. Ám hiába a törpök fáradhatatlan munkája és Odin áldása, egyetlen pótlék sem éli túl a gigászi összecsapásokat. Ezért hát annyi fegyvert kovácsolnak neki, amennyit csak lehet. Ennek köszönhetően Thor változatos erejű pörölyök és buzogányok egész arzenáljával rendelkezik, amik különböző taktikák kivitelezésére adnak lehetőséget. Mindeközben dúl a háború, a sötét tündék királya, Malekith próbálja leigázni a birodalmakat, Sindr, a hamvak királynője pedig felperzselné a holtak világát tűzgoblinjai segítségével, hogy a gonosz erők szolgálatába állíthassa Niflheimet. 

A TPB. két részre van bontva, az első fele a jelenben, a második a nagyon távoli jövőben játszódik a hajlott korú Thor főszereplésével. Izgalmas karakterekből nincs hiány, szerepel Loki, Balder, Hela, még Thanos és Wolverine is felbukkannak, Aaron igazán elkényeztet minket. Az első részért felelős Mike Del Mondo festményszerű illusztrációi jól passzolnak a mitológiai környezethez, viszont koránt sem tradicionális képregény rajzokról van szó, így elképzelhető, hogy nem mindenkinek fognak tetszeni. Annak, aki olvasta a magyarul is megjelent Loki minisorozatot ismerős lesz ez a stílus, bár némileg eltér Esad Ribic munkásságától. Ezek után veszi kezdetét a „kozmikus kaland”, amiről nem véletlenül ejtünk ilyen kevés szót. Ebben a részben Christian Ward veszi át a stafétát, aki valami egészen hihetetlen módon ragadta meg a fantasy stílust. A felosztás a művészek között indokoltnak mondható, mindkettejük stílusának megvan a maga helye. 

Az Áprilisban induló War of Realms eventre rengeteg utalást találunk, mi pedig örömmel nyugtázzuk, hogy ez is Jason Aaron kezében van. Az eseményt nem csak a Thor rajongóknak lesz érdemes figyelemmel kísérnie, hiszen a mennydörgés istene mellett olyan hősök is Malekith útjába állnak majd, mint a Bosszúállók, a Fantasztikus Négyes, valamint néhány olyan meglepő szövetséges is, mint Venom, vagy Punisher. 

A God of Thunder Reborn egy nagyon erős újrakezdés tele epikus, és vicces pillanatokkal. Ha valakinek nem volt ínyére a Jane Foster időszak, most legfőbb ideje visszatérnie a sorozathoz. Ha pedig még egyáltalán nem olvastál Thor képregényt, most itt a remek alkalom, hogy elkezdd. A War of Realms és a 7-11. részt számláló 2. TPB már előrendelhető.

A cikkemet a Marvel Magyarország oldalán is megtalálhatjátok. 




The son of Odin is back and he is in great form.

Jason Aaron is one of the most talented comic book writers of our era. Since he began his career in 2001, he worked on various titles, such as Ghost Rider, Wolverine and Punisher Max. The crime series called „Scalped” and ,”Men of Wrath” are both his own creation.
He began writing Thor with the God of Thunder series in 2012, which earned the love of the fans pretty soon. Set after the events of Original Sin, his Mighty Thor series got mixed opinions. Since Thor became unworthy of the Mjölnir, it found someone else beyond expectation: Jane Foster. This is how the God of Tunder became a Goddess. Conservative fans dropped the series, while open minded readers spoke in high terms about the adventures of Lady Thor, who also had to fight with one of the biggest threats to human life: Cancer. Meanwhile, there was a mini series called „Unworthy Thor”, where you can read what Thor did in his abscence. And now, with the end of the Jane Foster era, Thor Odinson is back being himself.

After the Mjölnir got destroyed by flying into the sun, Thor needs a new weapon. Neverthless the hard work of the dwarfs and the blessings of Odin, none of the replacements survive the epic battles. So instead they forge as many weapons as they can. As a result, Thor has a whole new arsenal of hammers and maces for different tactical options. Meanwhile, there’s a war spreading: Malekith, the king of dark elves are trying to conquer the realms, while Sindr, the queen of cinders is trying to burn the realm of the dead with the help of her fire goblins, so she can use Niflheim to serve the evil forces.

The TPB is divided for two parts, one takes place in the present, and the one in the distant future, starring with the old Thor. We got lot’s of exciting characters, such as Hela, Loki, Balder, even Thanos and Wolverine shows up. The painting-like illustrations of Mike Del Mundo are great for the mythology setting, however, this is definitely not traditional comic art, so it’s possible that you’re not going to like it. If you liked the Loki mini series, I’m sure you are going to like this as well, even if this is a bit different from the work of Esad Ribic. The „cosmic adventure” takes place in the second part, where Christian Ward took the pencil, and made some pretty awesome fantasy-style panels. The change between the artists makes sense, there’s a place for both of their styles.

The are many references to April’s „War of the Realms” event, which is also going to be written by Jason Aaron. You should follow the event even if you are not the biggest fan of Thor, since other heroes are going to face Malekith as well, such as the Avengers, the Fantastic Four and even some less expected allies, like The Punisher, or Venom. 

The God of Thunder Reborn is a great restart, and it’s full of funny, epic moments.
If you didn’t like The Mighty Thor with Jane Foster, this is a great time to jump back into the series. And if you’ve never read Thor comics before, this is a great place to start.
You can pre-order War of Realms and the second TPB of the series from online bookstores.

Astonishing X-Men

2019. január 18., péntek

A Bosszúállók rendezőjének saját képregénye.

A 2004-től 2008-ig tartó Marvel képregényszéria alighanem a modern kor legünnepeltebb X-Men sorozata, ami minden rajongónak kötelező darab.
Joss Whedon neve sokak számára ismerősen csenghet. Ő alkotta meg Buffy-t, a vámpírok rémét, társíróként volt jelen a Toy Story születésénél, megrendezte a Bosszúállók első és második részét, valamint ő A S.H.I.E.L.D. ügynökei című televíziós sorozat vezető producere. A filmipar mellett a képregényirodalom is sokat köszönhet neki, hiszen a nevéhez fűződnek kedvenc mutánsaink legjobb kalandjai. Az Astonishing X-Men a legtöbb fanatikus listáján az első helyet foglalja el, mi pedig csak helyeselve bólogatunk, amikor az alapművek között említik. Most azt is elmondjuk, hogy miért.
Miután Grant Morrison New X-Men című képregénysorozata megalapozta a franchise jövőjét a XXI. században, Joss Whedon pontosan ott folytatta, ahol ennek a szériának vége szakadt. A Genoshában történtek után Xavier Professzor száműzetésbe vonult, a csapatnak új vezetőre van szüksége. Küklopsz vállalja a felelősséget, ám ennek nem mindenki örül, mint ahogy Emma Frosttal bimbózó kapcsolatának sem, aki nem is olyan rég még az X-ek ellensége volt. A feszült légkörben Scott kiosztja a parancsot: Az X-Menek kötelessége, hogy segítsenek másokon, akkor is, ha a világ nehezen fogadja el őket.
Ezzel amellett, hogy jóra használhatják az erejüket, talán a mutánsok megítélésén is javíthatnak. Ám ezzel egy időben más erők is munkálkodnak: Egy laboratóriumban kifejlesztettek egy szérumot, amivel „meggyógyíthatják” a mutációért felelős X-gént...
Az Astonishing X-Men legnagyobb erőssége talán nem is a történet, hanem éppen maguk a karakterek. Amellett, hogy a sorozat felvonultatja az X-ek színe-javát, nagy hangsúlyt fektet azok jellemének kidolgozására is. A legfontosabb elemek a szereplők között zajló párbeszédek, konfliktusaik, jó és rossz tulajdonságaik kihangsúlyozása, belső vívódásaik, és gondolataik megismerése. Az író kiválóan ráérzett ezekre és sikerült megfognia mindazt, amiért szeretjük a szóban forgó hősöket. Hiszen a szuperképességek ellenére a mutánsok is épp ugyanúgy érző emberek, mint bárki más. Whedon a megfelelő dózisokban adagolja az olykor sötét, máskor humorosabb pillanatokat, mindkettőből akad bőven.
A ’90-es évek és az azt megelőző időkhöz képest a millenium után a képregényes illusztrációk rohamos fejlődésnek indultak, ami elsősorban az ezzel párhuzamosan megjelent digitális technikáknak köszönhető. Ez meglátszik John Cassaday rajzain is, aki kiváló kreatív párost alkotott Whedonnal. Noha túlzás lenne azt állítani, hogy ez a képregény vizuális mérföldkőnek számítana, az viszont egyértelműen kivehető, hogy rengeteg munkát fektettek a panelek részleteibe. Az Astonishing X-Men színes, sokszor rajzfilmekre hajazó, mindenki ízlését kielégítő alkotás, ami sikeresen követte az akkori trendeket, ám mai szemmel  sem mondható elavultnak.
Habár más írók is írtak X-Men sztorikat Morrison és Whedon között, az ő munkájuknak jelen esetben nincs különösebb jelentősége, mivel ignorálja őket a történet.
Morrison sorozatára azonban rengeteg utalás van, és bár Whedon tiszteli a munkásságát, nem hagyta, hogy a New X-Men utáni elvárások megkössék a kezét. Helyette vállalta a kockázatot, és inkább a saját elképzeléseit követte. Visszatértek például a korábban levetett szuperhős jelmezek, valamint Kolosszus is, aki ezidáig halott volt. Az Astonishing X-Men sokkal inkább tradicionális X-Men sztori szeretett volna lenni, mint a kifejezetten újító célzattal megírt New X-Men, ez pedig kiválóan sikerült.
Az Astonishing sorozat egyetlen Marvel és X-Men rajongó polcáról sem hiányozhat.
Nem azért, mert megújította volna a szériát merész, vagy éppen forradalmi ötletekkel, épp ellenkezőleg. Sokkal inkább, mert ez a sorozat örökítette meg a lehető legjobban az X-Men esszenciát, és pontosan azt kapod tőle, amit egy modern X-Men képregénytől elvársz. Nyugodt szívvel ajánljuk minden kedves olvasónknak, nem fog csalódást okozni. 


 A cikkemet a Marvel Magyarország oldalán is megtalálhatjátok. 

The series, which ran from 2004 to 2008 is the most celebrated X-Men run of the modern era, it’s a must read to every fan.

The name Joss Whedon might sound familiar to many. He created Buffy the Vampire Slayer, he was the co-writer of Toy Story, he directed Avengers 1-2, and he’s the producer of Agents of SHIELD. Besides his success in the world of cinema and television comic book fans also can’t be greatful enough to him, since he created the best stories of our favorite mutants. Astonishing X-Men is the number 1 series to many fans, and we can also agree that it’s simply fundamental.

Astonishing X-Men takes place after Grant Morrison’s New X-Men, the series, that pushed the franchise into the XXI. century. After the events of Genosha Prof. Xavier went to exile. The team needs a new leader. Cyclops takes the burden, but not everyone is happy about it, or his ongoing romance with Emma Frost, since she was their enemy not long ago. In this tensed situation Scott gives out the order: Helping others is ghe duty of the X-Men. Even if the world can’t accept them yet. Besides doing the right thing, this might ease the hate towards mutants a bit. But meanwhile other forces are at work too: In a laboratory a new serum has been created. A serum, that can cure the X gene responsible for mutation...

The best thing about the series is not the story, but the characters themselves. The comic not just features the greatest X-Men, but their personality is being highlighted very well. The primary elements are their dialogues, their thoughts, their fears and conflicts. Whedon pointed out everything we like, or don’t like in these heroes. Besides their superpowers, the X-Men are also just human beings. The writer found a great balance between dark and funny moments, there’s plenty of both.

Compared to the 90’s and the times before, the millenium bringed some serious advancement in the quality of comic art, thanks to the new digital technology. It’s also visible on the illustrations of John Cassaday. Though it’s nothing revolutionary, but the panels probably took a lot of work and they are very detailed. Astonishing X-Men is a very cartoonish comic, suited for the taste of everyone.

Though other writers also worked on X-Men between Whedon and Morrison, their work is mostly ignored by the story. Though there are many references to Morrison’s work, Whedon did not let his hands get tied by the expectations after New X-Men. Instead, he followed his own ideas. Astonishing X-Men is a lot more traditional X-Men story, than it’s predecessor.

Astonishing X-Men is a must have for every fan. Not because it revolutionized the franchise, with new, brilliant ideas. It’s the exact opposite! What you get from this comic is EXACTLY what you expect from an X-Men title. I recommend it to anyone, who likes the franchise, this series will not let you down!

The Immortal Hulk: Or is he Both?

2019. január 10., csütörtök

A szörnyeteg él és a nyomodban van.
Al Ewing újraindított Hulk képregénye visszatért a horror gyökerekhez, és ezzel rászabadította a világra a karakter eddigi egyik legijesztőbb változatát.
Miután a Marvel 2016-ban megölte Bruce Bannert, tavaly ismét visszahozta az Avengers lapjain. Az új Hulk viszont egyáltalán nem hasonlít sem az Incredible, Indestructible, Totally Awesome vagy éppen a Marvel Moziverzumból megismert verzióihoz. A halál és a feltámadás jelentősen átformálta az összenőtt személyiségeket, az eredmény pedig a 2018-as év egyik legjobban sikerült és legnagyobb pozitív visszhangot hozó Marvel képregénye.

„Nem hiszem, hogy hazugság volt. Bruce Banner halott volt. Bruce Banner képes a halálra. De aztán... Ott van a másik fickó...”

Bruce magányosan járja a világot, igyekszik minden napját a lehető legegyszerűbben és a legkevésbé feltűnően tölteni. Egy tál étel, a nap végén pedig egy kényelmes ágy. Próbálja jóra használni a benne élő szörnyeteget és másnap olajra lépni, amilyen gyorsan csak lehet. Az átváltozások kiváltó oka nem a düh, vagy az ingerültség érzése, hanem a nappalok és éjszakák váltakozása. Hulk és Banner azonban mostanra megtanultak együtt létezni, kettejük kapcsolata jelenleg kimondottan békésnek mondható. Tevékenységük azonban egy kíváncsi riporter figyelmét is felkelti...

A vérbeli horror rajongók belekötöttek az új sorozat műfaji besorolásába, mivel a történet nem nevezhető teljes egészében horrornak, inkább csak nagy számban tartalmazza annak elemeit. Szerintünk azonban pont ez teszi fogyaszthatóvá az olyanok számára is, akik egyébként nem feltétlenül szeretik ezt a stílust. Az Immortal Hulk kicsit olyan, mint egy tábortűz körüli rémtörténet, amiket gyerekként mesélünk, és utána nem jön egykönnyen álom a szemünkre. A recept kiválóan működik, de azért humorból sincs hiány: A harmadik, Point of View című fejezet például kimondottan vicces, ebben a részben szemtanúk próbálják meg leírni a Hulk típusú találkozást. Itt egy kicsit a rajzstílus is veszít a komolyságából, hogy oldja az olvasóban a feszültséget.

Apropó, rajzok: A Joe Bennett készítette illusztrációk hátborzongatóan gyönyörűek, amely nagy mértékben hozzájárult az Immortal Hulk sikeréhez. A teljes vizuális élményért felelős brigádnak állva tapsolunk, a színezés is nagyon jól sikerült – olyannyira, hogy még a történet elolvasása után is van kedve az embernek lapozgatni. Reméljük, végig ugyanazok a művészek dolgoznak majd a folytatáson.

Az Immortal Hulk a zöld lény egy intelligensebb verziójára koncentrál, mi több, Banner maga is rávilágít, hogy a jelenlegi felállásban valószínűleg kettejük közül Hulk az okosabb (ha ismered a halálának körülményeit, tudod, hogy miért). Ennek ellenére nem hasonlít sem Joe Fixitre, sem pedig Professor Hulkra, talán pont hogy inkább a ravaszabb és egyszerűbb észjárású inkarnációk egyesüléseként lehet értelmezni. A készítők igyekeztek kihangsúlyozni valamit, amit az olvasók már rég elfelejtettek: Hulk egy szörnyeteg. Mindig az volt, és mindig az is lesz. A magasabb intelligencia jelen esetben még sokkal ijesztőbbé teszi, mintha agyatlan, őrjöngő fenevad lenne. Ha azt hitted, a dühös Hulk para, képzelj el egy dühös Hulkot, aki mindig egy lépéssel előtted jár... Brrr!

Az eddigiek alapján biztosan van, aki azt a következtetést vonta le, hogy az új Hulk gonosz. Bár ezt így ebben a formában nem tudjuk kijelenteni, tagadhatatlan, hogy az ellenkezőjét sem. Az Immortal Hulk egyik legzseniálisabb húzása, hogy elmosódnak a jó és rossz közötti határok, pontosan úgy, ahogy a mi világunk sem fekete-fehér, és ahogy a  legnagyszerűbb embereknek is van egy sötét oldala. Mindannyiunkban ott szunnyad a szörny, aki csak arra vár, hogy előtörhessen.

Az Immortal Hulk összességében a 2018-as év egyik legnagyobb meglepetése, tűkön ülve várjuk, mit hoz a folytatás. Új olvasók számára is kiváló belépési pont lehet, csak ajánlani tudjuk. A sorozat 6-10. füzeteit tartalmazó második TPB The Green Door címmel már előrendelhető. 
A cikkemet a Marvel Magyarország oldalán is megtalálhatjátok. 


The monster is alive and he is coming for you.

Al Ewing’s Hulk reboot goes back to the horror basics, so he could set free one of the scariest incarnation of the character to date.

After Marvel killed off Bruce Banner in 2016, they bringed him back in 2018 on the pages of Avengers. But the new Hulk is not like we know from the versions of Incredible, Indestructible, or the Totally Awesome series. Death and rebirth changed the fused personalities drastically, and the result is one of the best and most critically acclaimed comics of 2018.

„I don’t think it was a lie. Bruce Banner was dead. Bruce Banner can die. But then... There’s the othe guy...”

Bruce travels the world alone. He is trying to live as simple as possible. A bowl of food, and a bed at the end of the day. He is trying to use the monster within to do the right thing, then disappear before anyone notice he was there. The cause of transformations are not the feelings of rage, or anger, but the day and night cycle. He and the Hulk learned how to live with each other, their relationship is quite peaceful at the moment. But their actions were noticed by a curious reporter...

Real horror fans were not completely OK with the genre definition of the comic, because it’s not actual horror, even if it contains various elements of it. But I hardly think it’s a flaw, since it can also be enjoyable for people, who are not into this genre. Immortal Hulk is a bit like those campfire stories, that scared the hell out of you as a kid. There are also parts, that are quite funny, such as the episode called „Point of View”, where witnesses try to describe their sightings of the Hulk. The style of art also gets a bit soft here to lower the pressure on the reader.

Oh, the art! The illustrations of Joe Bennett are creepily beautiful, which also played a huge part in the success of Immortal Hulk. The colors are also perfect, I salute to the whole visual crew, it’s simply amazing. You’ll find yourself peeking in the pages even after you finished the story!

The Immortal Hulk focuses on a more intelligent version of the green monster, in fact, Banner pointed out himself, than the Hulk is probably smarter than him (if you know how he died you know why). He is not like Joe Fixit, or Professor Hulk though. The higher intelligence makes him even scarier, than if he was a mindless brute: If you think the angry Hulk is scary imagine an angry Hulk who’s always one step ahead of you... Brrr! The creators wanted to point out something that most readers forgot: The Hulk is a monster. He always was, and he’ll always will be.

By reading the above, many of you probably got to the conclusion, that the new Hulk is evil. Even if we can’t agree on that, we also can’t say the opposite. The most genial about this series that the line between good and evil fades away. Just as the real world is not black and white, and every person has a dark side. There’s a monster in all of us, who is waiting for the moment to break free.

The Immortal Hulk is one of the biggest surprises of 2018, we can’t wait what comes next. The second TPB called „The Green Door” is available for pre-order.

All-New Ghost Rider

2019. január 6., vasárnap

Lángoló halálfej, bőrszerkó, tüzes chopper, mi lehet még ennél is menőbb? A válasz a pokolbéli Dodge Charger és volánja mögött az új Szellemlovas, Robbie Reyes.

A karaktert 2014 márciusában indította útnak Felipe Smith, aki nemcsak íróként, hanem illusztrátorként is közreműködött a képregény születésénél. A cél kifejezetten az volt, hogy valami olyat alkossanak, ami semmiben sem hasonlít az addig megjelent Marvel kiadványokhoz. Az önálló széria azonban meglehetősen rövidre sikerült. Összesen 12 szám, vagyis 2 TPB jelent meg az All-New Ghost Riderből, mivel a Secret Wars kezdetével véget értek a Marvel NOW! brand alatt futó képregények. Ezt követően egy Secret Wars tie-in, a Ghost Racers lapjain bukkant fel, majd 2017-ben A Ghost Rider: Four On The Floor című 6 részes minisorozatban, ami viszont kevésbé kapott meleg fogadtatást. Robbie A SHIELD ügynökei negyedik évadának több epizódjában is szerepelt, valamint ő lett az egyik legújabb Bosszúálló Jason Aaron 2018-ban újraindított Avengers képregényeiben (amelyről egészen biztosan írunk még idén). Aaron a 2000-es években maga is írt Ghost Rider sztorikat, annak idején a közönségkedvenc Daniel Waytől vette át a stafétát.

Történetünk Los Angelesben játszódik egy Hillrock Heights nevű külvárosi negyedben, ahol mindennapos a bűnözés. A környéket rivális bandák uralják, akik nem riadnak vissza az erőszaktól sem. Mindennapossá váltak a tűzharcok, a rendőrség tehetetlen és inkább messzire elkerülik a helyet, mintsem közbeavatkozzanak. Itt próbálja túlélni mindennapjait Robbie, az autószerelő és rokkant kisöccse, Gabe.

Robbie-t egyszerűen lehetetlen nem imádni. Vagányságért nem kell a szomszédba mennie, tökösségét pedig kiválóan egyensúlyozzák önzetlen motivációi és erényei. A két tesó hamar belopja magát az olvasó szívébe, megható pillanatokból épp úgy nem lesz hiány, mint akcióból. Unatkozni nincs idő a lapok között, szinte azonnal az események sűrűjében találjuk magunkat, és ez a lendület kitart a 12. szám végéig. Az All-New Ghost Rider sokszor brutális, de pont csak annyira veszi komolyan magát, amennyire kell. A készítők nem csak a címmel igyekeztek kihangsúlyozni, hogy az új Szellemlovas merőben más, mint Johnny Blaze (aki egyébként szintén felbukkan a történetben) – Felipe Smith, Tradd Moore és Damion Scott lazább stílusú, olykor kicsit graffiti-szerű rajzai kiválóan passzolnak a gettó settinghez.

Talán az egyik leglényegesebb különbség az új és a korábbi inkarnáció között a lovas születése: Reyes teljesen más eredettörténetet kapott, mint elődje, kapcsolata a hozzátapadt Eli Morrow szellemével is nagyban eltér attól, mint amit a Zarathos-Johnny Blaze párostól megszoktunk (a Szellemlovas ugyebár  a benne élő léleknek köszönheti erejét). Mi több, Zarathos és Eli is szöges ellentétei egymásnak, teljesen más tulajdonságokkal és motivációkkal. A két lovas képességeiben is van differencia, például Robbie képes átjárni szilárd felületeken. Mephisto viszont egyáltalán nem része ennek a történetnek, így aki róla akar olvasni, annak a fentebb említett Daniel Way és Jason Aaron sorokat tudjuk ajánlani.

A Hell Charger láttán még az olyanok szívverése is felgyorsul, akikre normál esetben nem hat az olyan jellegű autópornó, mint pl. a Halálos Iramban. Alighanem ez a legmenőbb járgány, ami valaha szerepelt képregének lapjain, ikonikusabb verdát nem is választhattak volna, mint ez a lángoló, fekete szörnyeteg. A száguldozós részek kedvenc klasszikus versenyjátékainkat idézik.

Bár sajnáljuk, hogy az All-New Ghost Rider félbemaradt, nincs okunk szomorkodni, hiszen Robbie Reyes kalandjai korántsem értek véget, sőt. Biztosak vagyunk benne, hogy a legjava még hátra van, és hogy a jelenleg futó Avengers lapjai tartogatnak számára meglepetéseket.


A cikkemet a Marvel Magyarország oldalán is megtalálhatjátok. 





Flaming skull, leather outfit, chopper on fire, what can possibly be cooler than this? The answer is Robbie Reyes and his Dodge Charger from hell.

The character was created by Felipe Smith in March 2014, who was both writer and illustrator at the birth of the comic. The goal was to create something completely different from current Marvel publishings. However, the series got very short: They only released 12 issues of All-New Ghost Rider, since Marvel Now! has ended with Secret Wars. Then he appeared on the pages of the Secret Wars tie-in called Ghost Racers and in Ghost Rider: Four on the Floor, which wasn’t that succesful, as they hoped it to be. Robbie was also starring in Agents of SHIELD, and he is one of the newest member of Jason Aaron’s Avengers team. Aaron himself also wrote Ghost Rider stories in the 2000’s, he took the pen from the fan favorite writer, Daniel Way.

Our story takes place in the suburban district of Los Angeles called Hillrock Heights. Crime and shootouts are daily routine. The neighborhood is ruled by rival gangs, who are not afraid of violence. The police rather avoid the place, than interfere. This is where Robbie, the mechanic and his disabled little brother, Gabe are trying to survive.

It’s impossible not to love Robbie. He has balls of steel, and his motivations are pure and selfless. The two brothers find their way to the readers heart easily, you can expect the same amount of touching moments as action. You have no time to get bored between the pages, you’ll find yourself in the middle of the events pretty fast, and this will continue to the end of the last issue. All-New Ghost Rider can be brutal, but it doesn’t takes itself too serious. The creators tried to point out the differences with the previous Ghost Rider with the art, which is pretty cool and suits the ghetto setting very well.

One of the biggest differences with the previous Ghost Rider is the birth of the character: Robbie got a whole different origin story than his predeccesor, his relationship with the ghost bounded to him is also nothing like Johnny’s with Zarathos. In fact, Eli and Zarathor are the exact opposites with different motivations and features. The two riders also got different powers, like Robbie can phase through solid matter.

The Hell Charger makes everyone’s heart beat faster, even if you don’t like car porn, like Fast and Furious. They could not even choose a more iconic vehicle, than this flaming beast. The speeding parts remind me of my favorite classic arcade racing games.

It’s such a pity, that All-New Ghost Rider ended so soon, but don’t worry, I’m sure Jason Aaron got some surprises for him on the pages of Avengers.